WhatsApp:86-17600609109
86-17600609109

Едукативна мултифункционална кутија за совпаѓање во раното детство, чукајте на пијано, абакус, мониста, број, овошје, когнитивна дрвена играчка (MZ0071)

Модел: MZ0071

Краток опис:

  • Кутија со повеќе функционални форми: Првиот избор за рано образование и загатка, задолжителен за паметните мајки и забавните играчки.1-9 броеви 11 различни форми, 6 бои, стил на игра и игра прекрасно.
  • Четири главни карактеристики: светли точки се претставени во еден, 24 абакуси, прекрасно свирење на клавир, усогласување на сложувалките, математички абакус и обликување со монистра.
  • Безбеден материјал: природно висококвалитетно дрво, нетоксична боја на база на вода, силна и без мирис, еколошки и безбедна.Површината е полирана и мазна, секој раб на градежниот блок е дизајниран со кружен лак, а заоблените рабови и цврстите материјали ја обезбедуваат безбедноста на бебето.
  • Најдобар подарок: оваа мултифункционална дрвена играчка е добра алатка за учење и играчка за мали деца, многу погодна за обука на детската концентрација за учење.Многу е погоден како подарок за детски роденден, Ноќта на вештерките, Денот на благодарноста или Божиќ.


Детали за производот

Ознаки на производи

小孩

多种认知

Име на предметот Едукативна мултифункционална кутија за совпаѓање во раното детство, чукајте на пијано, абакус, мониста, број, овошје, когнитивна дрвена играчка (MZ0071)
Материјал Дрвено
Применлива возраст Од 2 до 4 години, од 5 до 7 години, од 8 до 12 години
Големина на картон 12 комплет/ctn, 40*40*59cm, 18kg
Пакување Кутија во боја / картон
Период на производство Зависи од количината

拿玩具小孩

小孩2 小孩3


  • Претходно:
  • Следно: